7 srpna 2018

Tommy Hilfiger prichádza s vlastným smart oblečením

Známa americká značka Tommy Hilfiger nedávno predstavila novú kolekciu oblečenia Tommy Jeans XPLORE. Má sa jednať o prvú líniu ‘smart clothing’ tejto spoločnosti.

Trend smart už dnes prenikol takmer do každého odvetvia. Napríklad v rámci obuvi v roku 2016 prišla firma Nike s konceptom samošnúrovacích tenisiek. Čínsky technologický gigant Xiaomi na trh s obuvou vstúpil s ich vlastnými smart teniskami, ktoré obsahovali bluetooth čip spárovaný s mobilnou aplikáciou a jeho schopnosť spočíva najmä v počítaní krokov a meraní spálených kalórií.

Tommy Hilfiger prednedávnom oboznámil verejnosť s predstavením kolekcie XPLORE, ktorá sa rozhodla ísť veľmi podobnou cestou ako spomínané tenisky od Xiaomi.

V kolekcii si môže zákazník vybrať z tričiek, svetrov či búnd v pomerne dostupnom cenovom rozmedzí začínajúcom na 30 amerických dolároch.

Gro Hilfiger smart oblečenia je taktiež založené na miniatúrnom bluetooth čipe nachádzajúcom sa v jednotlivých produktoch. Čipy Tommymu dodáva spoločnosť Awear Solutions. Oblečenie sa prostredníctvom čipu synchronizuje s mobilnou aplikáciou XPLORE, ktorá následne zaznamenáva kedy zákazník reálne nosí oblečenie.

Užívatelia sú aplikáciou odmeňovaní bodmi za nosenie daného oblečenia. Hilfiger do projektu implementoval aj určitú formu gamifikácie, kedy sa zákazníkov snaží motivovať získavať dodatočné body aj tým, aby v oblečení navštevovali aplikáciou rôzne lokality určené aplikáciou v okolí.

Z tejto kolekcie tak (zatiaľ) bude akási hravejšia forma vernostného programu pre zákazníkov.

Zákazníci majú taktiež možnosť bluetooth pripojenie čipu kedykoľvek deaktivovať a opätovne zapnúť. Firma prisľúbila že prostredníctvom smart oblečenia nebudú zbierať zákaznícke metadáta.

Spoločnosť očakáva mierny nárast návštevnosti vo svojich kamenných predajniach, najmä kvôli túžbe zákazníkov vyskúšať si novú kolekciu „na vlastnej koži“ pred zakúpením.
 
 
David Borovsky, Marketing Intern


Prečítajte si aj:

Zdĺhavá registrácia do vernostných programov je tŕňom v oku zákazníkov, uvádza štúdia

Retail 4.0

Similar Articles