1 srpna 2018

Zdĺhavá registrácia do vernostných programov je tŕňom v oku zákazníkov, uvádza štúdia

Najnovší prieskum ukázal, že až 48% opýtaných považuje zdĺhavý proces registrácie do vernostných programov obchodov za prekážku.

Len prednedávnom sa americká spoločnosť Kobie Marketing rozhodla vyhotoviť anketu v rámci firemnej štúdie s názvom „Loyalty in the Age of the Connected Consumer“.

Jej predmetom bolo oboznámenie sa s názorom verejnosti na koncept vernostných programov, ktoré vo svete retailu“ zažívajú rozmach.

Z ankety vyplynulo, že až 48% z opýtaných ľudí (1000 respondentov) považuje proces registrácie do vernostných programov za demotivačný. Okrem toho, že častokrát otravný a zdĺhavý proces vypĺňania tlačív v kamenných predajniach je pre množstvo ľudí sám o sebe odpudzujúci, nie je to však iba o tom.

Množina opýtaných vo veľkosti 26% z celkového počtu uviedla, že sa do vernostného programu nezapoja v prípade, že obchod požaduje príliš veľa osobných údajov. Pre niektorých teda problém nie je len v čase ktorý musia obetovať na registráciu, ale aj samotná otázka ochoty poskytovania osobných informácií.

Firmy by sa nemali zamerať len na zefektívnenie procesu registrácie do vernostných klubov, ale taktiež aj na program ako taký. Ďalších 26% opýtaných uviedlo, že do vernostného klubu nevstúpia, ak zber vernostných bodov trvá pridlho.

Napriek tomu, drvivá väčšina (75%) zúčastnených uviedla, že už v nejakom vernostnom klube participujú.

Aj keď prieskum poukázal na fakt, že väčšina zákazníkov participuje minimálne v jednom zákazníckom programe, nezanedbateľná časť opýtaných naznačila firmám, čo majú zlepšiť. Zjednodušenie registrácií, sprehľadnenie programu a taktiež zvýšenie motivácie zákazníkov na dlhodobý zber bodov – to by malo byť alfou a omegou nielen retailerov“ v tejto oblasti.
 
 
David Borovsky, Marketing Intern


Přečtěte si také:

Nová cesta k zvýšeniu konverzie

Retail 4.0

Similar Articles